ARCHITEKTURA ULICY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ TO NAJBARDZIEJ SPÓJNY OBRAZ MODERNIZMU „BIAŁEGO MIASTA”. BALTIQ PLAZA TWÓRCZO NAWIĄZUJE DO NIEGO PRZEZ JASNE FASADY, ZAOKRĄGLONE ŁUKI I MAKSYMALNĄ UŻYTECZNOŚĆ FORMY.

BALTIQ PLAZA doskonale uzupełnia przestrzeń pierzei ulicy Świętojańskiej. Dwie bryły budynku z wewnętrznym dziedzińcem wpasowane są w istniejącą już zabudowę. Tworzą nowoczesną przestrzeń o zróżnicowanej funkcjonalności.

Architektura budynku wpisuje się twórczo w tradycje modernizmu „białego miasta”. Elewacja zaprojektowana z użyciem różnych odcieni bieli, nawiązuje do architektury współczesnych jachtów, a dodatek elementów w kolorze drewna dopełnia marynistyczne skojarzenia.

Charakterystyczne, pionowe, smukłe elementy tworzą unikalny i elegancki wzór fasady, dający wrażenie ruchu i zapraszający przechodnia do wnętrza placu. Po zmroku, dzięki wmontowanemu we wnęki elewacji oświetleniu, BALTIQ PLAZA ożywa pełnym blaskiem.

Skierowany w stronę morza zaokrąglony łuk bryły budynku, przywodzi na myśl płynący okręt. Podkreśla dynamizm inwestycji i charakterystyczny styl gdyńskiej architektury.

W części podziemnej znajdują się dwie kondygnacje. Najniżej położona kondygnacja -2 przeznaczona na wielostanowiskową halę garażową oraz kondygnacja -1 z halą garażową i lokalami usługowymi.

Część nadziemna to 6 kondygnacji z dokładnie przemyślanym rozkładem lokali o różnorodnym przeznaczeniu.

SKWER PRZY POMNIKU HARCERZY TO JEDNO Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH PUNKTÓW SPOTKAŃ. KAŻDEGO DNIA SETKI OSÓB ROZPOCZYNAJĄ STĄD WSPÓLNE ESKAPADY PO CENTRUM GDYNI.

Niezwykła architektura BALTIQ PLAZA tworzy dwupoziomowe patio, które podzieli optycznie i fizycznie przestrzeń placu, nadając mu lekkości i świeżości.

Dziedziniec zaprojektowano tak, aby spełniał kryteria funkcjonalności, a także odpowiadał na założenia jakie postawili architekci. Zagłębienie w placu w unikatowy sposób oddzieli ruchliwą ulicę od zacisznego poziomu, na którym zaplanowano lokale kawiarniane i usługowe.

Charakterystyczne schody, przykryte częściowo kaskadą zieleni, ułatwią mieszkańcom i turystom poruszanie się.

Oryginalne i eleganckie rozwiązania małej architektury: ławki, klomby, a także wyjątkowa, odświeżona aranżacja pomnika Harcerzy Gdyńskich, stworzy w obszarze patio BALTIQ PLAZA naturalne miejsce spotkań i odpoczynku.

Plac tworzy przyjazną przestrzeń pomiędzy dwiema bryłami budynku i otwiera ją szeroko dla mieszkańców i ich gości.